1808Y0500390KCR
Mfr.Part #
1808Y0500390KCR
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
39pF
Datasheets
1808Y0500390KCR
Knowles Syfer 1808Y0500390KCR
FlexiCap™ 39pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500390KCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y0500390KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm