1808Y0500183KFR
Mfr.Part #
1808Y0500183KFR
Description
CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.018μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y0500183KFR
Knowles Syfer 1808Y0500183KFR
FlexiCap™ 0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500183KFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0500183KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm