1808Y0500181MXR
Mfr.Part #
1808Y0500181MXR
Description
CAP CER 180PF 50V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808Y0500181MXR
Knowles Syfer 1808Y0500181MXR
FlexiCap™ 180pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500181MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0500181MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm