1808Y0500153GCR
Mfr.Part #
1808Y0500153GCR
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808Y0500153GCR
Knowles Syfer 1808Y0500153GCR
FlexiCap™ 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500153GCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y0500153GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm