1808Y0500150GCT
Mfr.Part #
1808Y0500150GCT
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808Y0500150GCT
Knowles Syfer 1808Y0500150GCT
FlexiCap™ 15pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500150GCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808Y0500150GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm