1808Y0500124KDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0500124KDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.12μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808Y0500124KDR
Knowles Syfer 1808Y0500124KDR
FlexiCap™ 0.12μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500124KDR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y0500124KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm