1808Y0500123FFT
Mfr.Part #
1808Y0500123FFT
Description
CAP CER 0.012UF 50V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.012µF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y0500123FFT
Knowles Syfer 1808Y0500123FFT
FlexiCap™ 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500123FFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y0500123FFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm