1808Y0256P80DCT
Mfr.Part #
1808Y0256P80DCT
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
6.8pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y0256P80DCT
Knowles Syfer 1808Y0256P80DCT
FlexiCap™ 6.8pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0256P80DCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808Y0256P80DCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm