1808Y0250473JCT
Mfr.Part #
1808Y0250473JCT
Description
CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y0250473JCT
Knowles Syfer 1808Y0250473JCT
FlexiCap™ 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0250473JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y0250473JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm