1808Y0250471GFR
Mfr.Part #
1808Y0250471GFR
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
470pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
1808Y0250471GFR
Knowles Syfer 1808Y0250471GFR
FlexiCap™ 470pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0250471GFR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y0250471GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm