1808Y0250223KDR
Mfr.Part #
1808Y0250223KDR
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1808
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y0250223KDR
Knowles Syfer 1808Y0250223KDR
FlexiCap™ 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0250223KDR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y0250223KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm