1808Y0250223GCR
Mfr.Part #
1808Y0250223GCR
Description
CAP CER 0.022UF 25V C0G/NP0 1808
Capacitance :
0.022µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
1808Y0250223GCR
Knowles Syfer 1808Y0250223GCR
FlexiCap™ 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0250223GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0250223GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm