1808Y0160221GFR
Mfr.Part #
1808Y0160221GFR
Description
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
220pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y0160221GFR
Knowles Syfer 1808Y0160221GFR
FlexiCap™ 220pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160221GFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y0160221GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm