1808Y0160221GCT
Mfr.Part #
1808Y0160221GCT
Description
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y0160221GCT
Knowles Syfer 1808Y0160221GCT
FlexiCap™ 220pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160221GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0160221GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm