1808Y0160123KCT
Mfr.Part #
1808Y0160123KCT
Description
CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.012µF
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y0160123KCT
Knowles Syfer 1808Y0160123KCT
FlexiCap™ 0.012μF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0160123KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y0160123KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm