1808Y0100223KCT
Mfr.Part #
1808Y0100223KCT
Description
CAP CER 0.022UF 10V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y0100223KCT
Knowles Syfer 1808Y0100223KCT
FlexiCap™ 0.022μF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0100223KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y0100223KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm