1808JA250560JCRSPU
Mfr.Part #
1808JA250560JCRSPU
Description
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1808
Factory Lead Time :
9 Weeks
ROHS3 Compliant
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
56pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808JA250560JCRSPU
Knowles Syfer 1808JA250560JCRSPU
56pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250560JCRSPU Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808JA250560JCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm