1808JA250560GCRSPU
Mfr.Part #
1808JA250560GCRSPU
Description
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
56pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808JA250560GCRSPU
Knowles Syfer 1808JA250560GCRSPU
56pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250560GCRSPU Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808JA250560GCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm