1808JA250471KXRSY2
Mfr.Part #
1808JA250471KXRSY2
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 1808
Ceramic Capacitors
Feature :
High Voltage
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
470pF
Datasheets
1808JA250471KXRSY2
Knowles Syfer 1808JA250471KXRSY2
470pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250471KXRSY2 Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808JA250471KXRSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm