1808JA250470GCRSPU
Mfr.Part #
1808JA250470GCRSPU
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1808
ROHS3 Compliant
Feature :
High Voltage
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
1808JA250470GCRSPU
Knowles Syfer 1808JA250470GCRSPU
47pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250470GCRSPU Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808JA250470GCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm