1808JA250221GCRSPU
Mfr.Part #
1808JA250221GCRSPU
Description
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Feature :
High Voltage
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808JA250221GCRSPU
Knowles Syfer 1808JA250221GCRSPU
220pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250221GCRSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808JA250221GCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm