1808JA250220JCRSPU
Mfr.Part #
1808JA250220JCRSPU
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
High Voltage
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
22pF
Datasheets
1808JA250220JCRSPU
Knowles Syfer 1808JA250220JCRSPU
22pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250220JCRSPU Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808JA250220JCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm