1808JA250100JCRSY2
Mfr.Part #
1808JA250100JCRSY2
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Feature :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808JA250100JCRSY2
Knowles Syfer 1808JA250100JCRSY2
10pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250100JCRSY2 Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808JA250100JCRSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm