1808JA250100GCTSP
Mfr.Part #
1808JA250100GCTSP
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Capacitance :
10pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Safety
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
1808 (4520 metric)
Feature :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808JA250100GCTSP
Knowles Syfer 1808JA250100GCTSP
10pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808JA250100GCTSP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808JA250100GCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm