1808J6K08P20CCR
Mfr.Part #
1808J6K08P20CCR
Description
CAP CER 8.2PF 6KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1808J6K08P20CCR
Knowles Syfer 1808J6K08P20CCR
8.2pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J6K08P20CCR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808J6K08P20CCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm