1808J6K00470FCT
Mfr.Part #
1808J6K00470FCT
Description
CAP CER 47PF 6KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808J6K00470FCT
Knowles Syfer 1808J6K00470FCT
47pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J6K00470FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J6K00470FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm