1808J6K00101MXT
Mfr.Part #
1808J6K00101MXT
Description
CAP CER 100PF 6KV X7R 1808
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1808J6K00101MXT
Knowles Syfer 1808J6K00101MXT
100pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J6K00101MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J6K00101MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm