1808J6300472KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J6300472KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4700pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J6300472KXR
Knowles Syfer 1808J6300472KXR
4700pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J6300472KXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J6300472KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm