1808J6300393JXR
Mfr.Part #
1808J6300393JXR
Description
CAP CER 0.039UF 630V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.039µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J6300393JXR
Knowles Syfer 1808J6300393JXR
0.039μF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J6300393JXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J6300393JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm