1808J6300392JXR
Mfr.Part #
1808J6300392JXR
Description
CAP CER 3900PF 630V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
3900pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J6300392JXR
Knowles Syfer 1808J6300392JXR
3900pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J6300392JXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808J6300392JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm