1808J6300222MXR
Mfr.Part #
1808J6300222MXR
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
2200pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808J6300222MXR
Knowles Syfer 1808J6300222MXR
2200pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J6300222MXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808J6300222MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm