1808J6300152KXR
Mfr.Part #
1808J6300152KXR
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
630V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J6300152KXR
Knowles Syfer 1808J6300152KXR
1500pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J6300152KXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808J6300152KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm