1808J5K00270KCR
Mfr.Part #
1808J5K00270KCR
Description
CAP CER 27PF 5KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
27pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Datasheets
1808J5K00270KCR
Knowles Syfer 1808J5K00270KCR
27pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5K00270KCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J5K00270KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm