1808J5K00180KCT
Mfr.Part #
1808J5K00180KCT
Description
CAP CER 18PF 5KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
18pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J5K00180KCT
Knowles Syfer 1808J5K00180KCT
18pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5K00180KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J5K00180KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm