1808J5K00150JCR
Mfr.Part #
1808J5K00150JCR
Description
CAP CER 15PF 5KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J5K00150JCR
Knowles Syfer 1808J5K00150JCR
15pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5K00150JCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J5K00150JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm