1808J5000821JCT
Mfr.Part #
1808J5000821JCT
Description
CAP CER 820PF 500V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J5000821JCT
Knowles Syfer 1808J5000821JCT
820pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000821JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808J5000821JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm