1808J5000332KCT
Mfr.Part #
1808J5000332KCT
Description
CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
3300pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808J5000332KCT
Knowles Syfer 1808J5000332KCT
3300pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000332KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808J5000332KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm