1808J5000181MDR
Mfr.Part #
1808J5000181MDR
Description
CAP CER 180PF 500V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Feature :
High Temperature
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability
Datasheets
1808J5000181MDR
Knowles Syfer 1808J5000181MDR
180pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000181MDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808J5000181MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm