1808J5000181GCR
Mfr.Part #
1808J5000181GCR
Description
CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J5000181GCR
Knowles Syfer 1808J5000181GCR
180pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000181GCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808J5000181GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm