1808J5000152JCT
Mfr.Part #
1808J5000152JCT
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J5000152JCT
Knowles Syfer 1808J5000152JCT
1500pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000152JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J5000152JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm