1808J5000151MXT
Mfr.Part #
1808J5000151MXT
Description
CAP CER 150PF 500V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J5000151MXT
Knowles Syfer 1808J5000151MXT
150pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000151MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J5000151MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm