1808J5000151GCT
Mfr.Part #
1808J5000151GCT
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 1808
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808J5000151GCT
Knowles Syfer 1808J5000151GCT
150pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000151GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J5000151GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm