1808J5000124JXR
Mfr.Part #
1808J5000124JXR
Description
CAP CER 0.12UF 500V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.12μF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808J5000124JXR
Knowles Syfer 1808J5000124JXR
0.12μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000124JXR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J5000124JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm