1808J5000123JDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J5000123JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808J5000123JDT
Knowles Syfer 1808J5000123JDT
0.012μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J5000123JDT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
1808J5000123JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm