1808J4K00100KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J4K00100KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808J4K00100KCT
Knowles Syfer 1808J4K00100KCT
10pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J4K00100KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J4K00100KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm