1808J4K00100GCT
Mfr.Part #
1808J4K00100GCT
Description
CAP CER 10PF 4KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
1808J4K00100GCT
Knowles Syfer 1808J4K00100GCT
10pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J4K00100GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808J4K00100GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm