1808J3K00820GCT
Mfr.Part #
1808J3K00820GCT
Description
CAP CER 82PF 3KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
82pF
Datasheets
1808J3K00820GCT
Knowles Syfer 1808J3K00820GCT
82pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J3K00820GCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J3K00820GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm