1808J3K00680GCR
Mfr.Part #
1808J3K00680GCR
Description
CAP CER 68PF 3KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J3K00680GCR
Knowles Syfer 1808J3K00680GCR
68pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J3K00680GCR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808J3K00680GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm