1808J2K50390KCT
Mfr.Part #
1808J2K50390KCT
Description
CAP CER 39PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
39pF
Datasheets
1808J2K50390KCT
Knowles Syfer 1808J2K50390KCT
39pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2K50390KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J2K50390KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm