1808J2K50220GCT
Mfr.Part #
1808J2K50220GCT
Description
CAP CER 22PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808J2K50220GCT
Knowles Syfer 1808J2K50220GCT
22pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J2K50220GCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J2K50220GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm